Díjazottak

Díjazottak

Díjazottak

 

Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület által díjazott pedagógusok, koreográfusok:

 

1995

  • Tóth Ferenc - Örökség alkotói díj

1996

  • Osskó Endréné - Örökség alkotói díj

1997

  • Szabadi Mihály- Örökség alkotói díj
  • Salamon Ferencné - Örökség pedagógiai díj

1998

  • Iglói Éva - Örökség alkotói díj
  • Varga Edit - Örökség pedagógiai díj

1999

  • Csurák Ildikó – Kácsor István - Örökség alkotói díj
  • Bak Istvánné - Örökség pedagógiai díj

2000

  • Foltin Jolán - Örökség alkotói díj
  • Kiss Anita – Maródi Attila - Örökség pedagógiai díj

 2001

  • Neuwirth Annamária - Örökség alkotói díj
  • Csík Istvánné - Örökség pedagógiai díj

 2002

  • Furik Rita - Örökség alkotói díj
  • Matókné Kapási Júlia - Örökség pedagógiai díj

2003

  • Lelkes Lajos - Örökség alkotói díj
  • Ertl Pálné - Örökség pedagógiai díj

2004

  • Spisák Krisztina - Örökség alkotói díj
  • Tiszai Zsuzsa – Lovas Bálint - Örökség pedagógiai díj

2005

  • Nagy István -  Örökség alkotói díj
  • Szigetvári József - Örökség pedagógiai díj

2006

  • Széphalmi Zoltán - Örökség alkotói díj
  • Lengyel Sándorné - Örökség pedagógiai díj

2007

  • Németh Ildikó – Szabó Szilárd - Örökség alkotói díj
  • Mlinár Pál - Örökség pedagógiai díj

2008

  • Darmos István - Örökség alkotói díj
  • Törökné Csécs Lenke - Örökség pedagógiai díj

2009

  • Majoros Róbert - Örökség alkotói díj
  • Békési Margit - Örökség pedagógiai díj

2010

  • Pál Lajos - Örökség pedagógiai díj
  • Illés Zoltán és Illésné Koszta Krisztina - Örökség alkotói díj

2011

  • Döme Mária - Örökség pedagógiai díj
  • Horváth Tibor – Zóka Éva - Örökség alkotói díj

2012

  • Szilágyi Zsolt - Örökség alkotói díj
  • Putz Katalin és Jocha Balázs - Örökség pedagógiai díj

2013

  • Kocsis Enikő – Fitos Dezső - Örökség alkotói díj
  • Brezovszki Roland – Brezovszki Tamara - Örökség pedagógiai díj

2014

  • Foltin Jolán - Életmű díj
  • Asztalos Kiss Zsuzsanna – Simon Gyula - Örökség pedagógiai díj

2015

  • Oláh József - Csercsics Ivett - Örökség alkotói
  • Kakukk Pál - Örökség pedagógia

2016

  • Busai Norbert – Busai Zsuzsanna - Örökség alkotói
  • Tóth Gábor – Boda Kata - Örökség pedagógiai

2017

  • Csasztvan András – Matókné Kapási Jula - Örökségért díj
  • Bistey Attila - Örökség pedagógiai
  • Tóth-Mihó Erika – Tóth Zoltán - Örökség alkotói

2018

  • Varga Edit – Szigetvári József - Örökségért díj
  • Vrábel-Vherer Krisztina - Vrábel János - Örökség pedagógiai
  • Fundák-Kaszai Lili – Fundák Kristóf - Örökség alkotói

2019

  • Foltin Jolán -Örökség Életmű Díj
  • Neuwirth annamária - Örökségért díj
  • Nyemcsókné Kárpátai Katalin - Nyemcsók Pál - Örökség pedagógiai
  • Tóth Judit - Moussa Ahmed - Örökség alkotói

2020

  • Szabadi Mihály - Örökségért díj
  • Antal Dóra - Antal Roland - Örökség pedagógiai
  • Kácsor István - Kácsor-Ignácz Gabriella - Örökség alkotói


Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület célja, hogy összefogja és jól működő közösségbe is szervezze a gyermek néptánccsoportokat, vezetőiket és minden olyan pedagógust, aki a magyar gyermek néptánc előre mozdításán fáradozik.